"FOTOMUTT  La Gomeral - juuli 2022"

12/30/2022

 Fotomuti reisist sai kokku pandud ka tunnine "koduvideo" 

https://www.youtube.com/watch?v=zPMdsnGX93s


* * *

La Gomerale sattusin esimest korda aprillis 2019 ning seda läbi juhuse.

Nö. tuttava-tuttaval oli maja, mis paariks nädalaks vakantne jne. Võtsin plaanivälise reisi põnevusega ette. Sel ajal ei osanud veel aimata, kui suurt ja elumuutvat rolli üks ootamatu reis minu elus mängima hakkab. Pikalt ei peatu oma esimesel käigul saarele. 

Märgin vaid ära, et see oli koht, kus õppisin taas "hingama"... 

Mitte asjatult pole selle saare teine nimi "Isla Magica" (Maagline saar). Nende võimsate mägede, orgude, lainete ja valguste saatel tajud erilisel moel ühtekuuluvust loodusega. Teatavat müstilisust ja harmooniat. Tol ajal lahkudes oli suur soov nii kiiresti, kui võimalik tagasi naaseda, sest sealne "teekond" jäi justkui poolikuks.

* * *

Ja nii ma igatsesin 3 pikka aastat.

Aeg-ajalt kiikasin oma fotoalbumisse ja/või uudistasin saare ilmakraade. Lisaks oli mul piisavalt aega, et hispaania keelt õppida ning sõiduplaani "haududa". Ninapidi interneti avarustes - lugedes nii La Gomera ajaloo, looduse ja ka vaatamisväärsuste kohta. Nii need marsuudid saarel märkmikusse kirja saidki. Soov taas saarele jõuda oli saamas absoluutseks kinnisideeks. Lõpuks jõudiski kätte see kaua oodatud aeg - aasta 2022, mil sai taas vabamalt reisiplaane teha, et siis seekord minna La Gomerale üksi. Kaasas väike seljakott, kuhu kenasti mahutab osav pakkija ära 2 kaamerat ja mõned hädavajalikud riided.  Ülejäänud lahendab ära kohapeal pangakaart:). Reisi planeerides ei suutnud loomulikult oma elevust ka üldsuse ees varjata. Nii mõnigi uudistas, et miks siis üksi?!? Seda enam, et saarele oli planeeritud ka poole-sajandi-pikkune sünnipäev.

Selgitus tegelikult väga lihtne ja praktiline. Kuna saarele mineku üks eesmärk oli fotograafia, siis see eeldab teatavat "omas dimensioonis" kulgemist. Pealegi sobib siia hea väljend - "fotograafi jalad on lühikesed"! Ehk siis fotograafi rõõm võib osutuda kaasreisijatele korralikuks katsumuseks. Sest ega siis pildi tegija saa heast kaadrist lihtsalt mööda tuisata:). Pealegi! Üksi reisimine võimaldab tutvuda uute, põnevate inimestega ning keelelises mõttes astuda oma mugavustsoonist välja. Tagant järgi võin muljetada, et seltskonda jagus seal piisavalt - seda nii kohalike, kui ka teiste saare fännide näol.

(Reisi logistikat on võimalik jälgida eelmainitud videos - keri jutu algusesse).

Igaljuhul - kohale jõudes ootas mind soe ja kodune vastuvõtt. Vaade ööpimeduses mägedele ning tähistaevale oli niivõrd kaua-oodatud, et magama minekut lükkasin igal öösel edasi. Lihtsalt niivõrd lummav.  Esimesel hilisõhtul jäime lobisema sakslannaga, kes palju aastaid tagasi jäi La Gomerale pidama ning ei kujuta enam ettegi, et peaks naasema nö. rahvaste paablisse.

Teemaks tuli ka saare müstilisus, selle energeetika (minu esimese korra unenäod saarel olid lihtsalt ulmelised). Vestluskaaslane muigas ja jagas oma tagasisidet (näinud palju tulijaid-minejad ja ka tagasitulijaid) - et selle saare "vibe" kas peletab su eemale või kutsub tagasi. 

Seega - minu entusiasm ning jätkuv vaimustus võib küll olla nakkav, aga pean kohe tõdema - see saar pole kõigile. 

Saar ise võtab kõik lahkelt avasüli vastu:). Kuid kui meel ihkab hotelli järgi - "kõik hinnas", siis ilmselt võiks piirduda Tenerifega (tehes lühireisi La Gomerale), sest kõrgehitisi saarel lihtsalt pole. Kõik on lihtne, audentne. Saarele tulemine on piisavalt pikk tiirutamine erinevate transpordivahenditega - seega "rand & palm" reisi saab charter'ga kiiremini ja ka mugavamalt teostada. (Ja ilmselt ka palju soodsam)

Samas on sellel "käänulisel" kulgemisel oma võlu ja kohelejõudmisest eriline rõõm. 

Tegin ka tähelepaneku, et kuna saarele pääsemine vajab siiski teatavat ajaliselt pikemat planeerimist, siis ilmselt "pahalased" sinna tulla väga ei viitsi ning seoses sellega on saar väga turvaline. Uksed on kõigil valla ja öösel võid rahulikult vaateplatvormil tähistaevast nautida ja isegi magusa uinaku teha. 

Küll aga saar sobib ideaalselt neile, kes armastavad vaikust, loodust ja matkamist. See on see koht, kus matkasaabas on ainult teretulnud. Vaatamist on küll ja küll ning loodus saare erinevates osades erinev - igav ei hakka.

Vahepalaks mõned numbrid:

La Gomera suurus - 370 km² (NB! Saaremaa - 2673 km²). 

Rahvastikku arv: La Gomera - 22 426  (Saaremaa - 33 307 (2017a.)). 

Saarest rohkem infot leiad internetist: https://en.wikipedia.org/wiki/La_Gomera

* * *

Seekordsel saarel viibimisel õppisin väga kiiresti ära aktiivse laisklemise, mille üks vaieldamatu osa oli "siesta"! Ventilaator laes tiirlemas, uks pärani, kella ei vaata. Kuulad uneledes, kuidas senjoorad tänavapingil midagi entusiastlikult arutlevad, kõrvalt kostuvad laste lustakad hõiked basseinis... ja nii see uneke tuleb. 

Ja kiiret pole absoluutselt kuhugile. Lihtsalt hetkes olemise rõõm ja selle nautimine!

Minnakse ikka, et tagasi tulla!

Jään põnevusega ootama oma järgmist kulgemist:)!

Ülejäänu las räägib pildi- ja videomaterjal.


                  Photo Gallery